Początek

Na dobry początek wypada się przedstawić.

Jesteśmy grupą niezależnych reporterek i reporterów na co dzień pracujących w Azji Pd., w Afryce Subsaharyjskiej i na Bliskim Wschodzie. Nasze materiały ukazują się w największych polskich dziennikach i tygodnikach, rozgłośniach radiowych i telewizyjnych oraz w serwisie Polskiej Agencji Prasowej (PAP).

Zasada jest prosta. Wybieramy jeden ważny, uniwersalny temat i opisujemy go dla Ciebie z różnych stron świata. Dzięki temu będziesz mieć pełny obraz sytuacji i informacje z pierwszej ręki. A jeśli masz jakieś pytania, postaramy się na nie odpowiedzieć na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

U nas przeczytasz o tym, czego nie znajdziesz w mediach głównego nurtu. Zamiast skrótowych, powierzchownych „niusów” pisanych zza biurka w Warszawie, proponujemy spotkania z ludźmi z odległych miejsc. Wierzymy, że ich losy wplecione w lokalną historię pomogą zarówno Tobie jak i nam, lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

W wyścigu o pierwszeństwo informacji, dziennikarze zmuszeni są pisać coraz więcej za coraz mniejsze pieniądze. Nie ma czasu na refleksje, ani na rzetelne przygotowanie tematu.

Dla większości polskich reporterek i reporterów jedyną szansą na odwiedzenie np. krajów Afryki jest skorzystanie z zaproszenia agend rządowych, ONZ i innych organizacji. Dziennikarze przyjeżdżają tam tylko na kilka dni, w swych relacjach pokazując ten skrawek rzeczywistości, na którym zależy ich sponsorom.

My jesteśmy niezależni. I dzięki Twojemu wsparciu – będziemy mogli tę niezależność utrzymać. Co więcej, miejsca, o których piszemy – znamy jak mało kto. Mieszkamy tam, jemy lokalne jedzenie, robimy zakupy na tamtejszych bazarach, słuchamy dzielnicowych plotek, a do porannej kawy czytamy miejscowe gazety.

 

Tags from the story

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *